TARİHÇE

Sakelli bir Adopen ürünüdür. Adopen, Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından biri olan Çağlar Plastik’in yarım asırlık bilgi birikimi ve tecrübesi ile birlikte 1997 yılında Antalya’da kuruldu. Pazarın tümüne hızlı bir şekilde hitap edebilmek için İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Antalya’da kurduğu bölge müdürlükleri ile bayi ve hizmet ağını kısa sürede ülkenin dört bir yanına ulaştırdı.

 

Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük sanayi tesislerinden biri olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Adopen tesislerine 2003 yılı itibari ile taşınarak faaliyetlerine Antalya’da devam etti. 528 bin metrekarelik bir alana yayılmakta olan en son teknolojiye sahip Adopen tesislerinde 7 gün 24 saat, vardiyalar halinde üretim devam etmektedir.

 

Sakelli fabrikası, 2006 yılında kurulmaya başlandı. 30 bin metrekarelik kapalı alanda en son gelişmiş teknolojilerle kurulan fabrika Ekim 2007 tarihinde üretime başladı. 2013 yılında 3. etaptaki yeni yerine taşınan, Türkiye’nin ve Avrupa’nın konusunda en büyük fabrikası olan Sakelli, toplam 528 bin metre karelik entegre alanda, uluslararası kalite standartlarında üretim yapmaktadır.

 

Ülke çapında yaygın bayi ağı ile talebi karşılamak için satışa başlayan Sakelli, yurtdışında da sahip olduğu satış ağı ile ihracatta da söz sahibi olmuştur.